evden eve taşıma ofis taşıma

Hangi Cepheye Bakan Ev Almalıyım?

Gaziantep evden eve taşımacılık konusunda liderliğini koruyan firmamız, “hangi cepheye bakan ev almalıyım?” sorunun cevabını karşılaştırarak yanıtladı!

 

Kiradan kendi evine geçmek isteyenler, evini ihtiyaca uygun olarak genişletmek ya da küçültmek isteyenler için yeni bir ev almak kolay iş değildir. Evin oda sayısı, muhiti, güvenliği ve ulaşımı gibi faktörler önem taşısa da akla ‘hangi cepheden ev almayalım?’ sorusu illaki gelir.

 

İkamet edilen şehrin mevsimsel koşulları baz alınarak ev seçimi yapmak gerekmektedir. Öte yandan ‘evin karanlık odası var mı?’ ya da ‘ev hangi saatlerde güneş ışığı alıyor?’ gibi dikkate alınması gereken cephe endeksli sorular da bulunmaktadır.

 

Güney Cepheli Evlerin Artıları ve Eksileri

Genellikle en çok tercih edilen evler, güney cepheli evlerdir. Konum itibarı ile oturma odası ve salonun güney cepheye düşmesi, banyonun ve tuvaletin kuzey cepheye düştüğü görülmektedir.

Öte yandan güneş ışığı alması nedeniyle kış aylarında doğalgazdan tasarruf ettirerek kombiyi geç açma rekoruna imza atmanıza olanak tanımaktadır. Ayrıca odaların gün içinde daha aydınlık olmasını isteyenler seçimini güney cepheli evlerden yana kullanabilir.

Yaz ayına gelindiğinde ise klimayı harıl harıl çalıştıracak kadar sauna etkisi yaratan güney cepheli evler, hane üyelerinin her yerinden terlemesine neden olmaktadır. Güneş ışığından rahatsız olanlar tercihini güney cepheli evlerden yana yapmamalıdır.

 

Kuzey Cepheli Evlerin Artıları ve Eksileri

Güney cepheli evlere göre daha uygun fiyatlı olmalarıyla dikkat çeken kuzey cepheli evler, oturma odası, salon ve yatak odasının kuzey yönüne doğru konumlandırılarak inşa edilir. Kış aylarının sert geçtiği bir bölgede yaşıyorsanız kuzey cepheli evler, ısınma açısından para harcatabilir. Duvar yalıtımı ve çift cam kullanımı ısınma giderlerini biraz daha azaltabilir. Daha çok iklimi yumuşak olan bölgelerde tercih edilen kuzey cepheli evler, güneş ışığını az miktarda almaktadır. Aynı zamanda nem ve küf sorunun önüne geçmek için eve yalıtım yaptırmanız gerekmektedir.

Yaz ayında ise daha ferah bir ev hayali kuranlar ve güneş ışığından memnun olmayanlar seçimini kuzey cepheli evlerden yana kullanabilir.

 

Gaziantep evden eve nakliyatta en çok tercih edilen Tekbir Evden Eve Asansörlü Taşımacılık, “hangi cepheye bakan ev almalıyım?” sorusuna ilişkin çeşitli çözümler sundu. Cephe seçimi sizden, eşyalarınızın güvenle taşınması bizden olsun.

Hemen ücretsiz fiyat teklifi alın >> +90 342 220 97 07
________________________________________
Diğer telefon numaralarımızı görüntülemek için tıklayın

Takip edilen ,,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0530 245 79 26
Hemen Arayın:0530 245 79 26


evden eve taşıma ofis taşıma evden eve nakliyat nakliyat