evden eve taşıma ofis taşıma

Neden Gaziantep’e Yerleşmeliyim?

Gaziantep evden eve taşımacılıkta öne çıkan firmamız, “neden Gaziantep’e yerleşmeliyim?” sorunun cevabını takipçileriyle paylaştı!

 

Tatlısıyla, tarihiyle, insanı ve çarşılarıyla öne çıkan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en eski yerleşim merkezlerinden biri olan ve İpek yolu üzerinde bulunan Gaziantep, ülkemizin güzide şehirlerinden biri olarak öne çıkmaktadır!

 

Gaziantep’in neyi meşhurdur?

Türk mutfağının eşsiz olduğunun göstergesi olan şehrimizin pek çok yöresel lezzeti bulunmaktadır! Genellikle kebaplardan oluşan ünlü yemeklerin başında ‘Alinazik kebabı’, ‘simit kebabı’, ‘orman kebabı’ ve ‘külbastı’ gelmektedir. Ayrıca soğan yahnisi, et paçası ve beyran gibi et yemekleri de Gaziantep’in adından bahsettirmektedir.

Gaziantep mutfağında yoğurt kullanımına önem veren bölge halkı; sarımsak aşı, yoğurtlu bakla ve yoğurtlu yuvalama gibi yemekler de yapmaktadır.

Güzeli en sona sakladık tabii ki… Gaziantep denince akla gelen ilk yöresel lezzetlerden biridir baklava… Kat kat açılan hamuru, fıstığı, tereyağı ve el işçiliğiyle yerli ve yabancı turistlerin göz bebeğidir. Öte yandan fıstıklı kadayıf, zerde, aşure, peynirli irmik helvası, dolama ve şöbiyet gibi pek çok tatlısıyla şehrin tatlı külliyatının fazla olduğunu gözler önüne sermektedir.

Ayrıca 1635 yılından günümüze kadar hizmet veren Tahmis kahvesinin dibek kahvesi ise ziyaretçiler ve kahveseverler tarafından beğeniyle karşılanıyor.

 

Gaziantep’in tarihi yerleri nelerdir?

Dünyanın en büyük ikinci müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi, 1700 metrekarelik bölgede arkeolojik kazıların fazlaca yapıldığını ortaya çıkarıyor. İki bin yıllık mozaiklerin ziyaretçilere sunulduğu müzeye yerli ve yabancı olmak üzere pek çok ziyaretçi uğruyor. Öte yandan Gaziantep Kalesi, Hamam Müzesi, Mutfak Müzesi, Savaş Müzesi ve bedesten çarşıları şehrin kültürünü tarihiyle harmanlamaktadır.

Tarihe ve kültüre meraklı olanların gezilerinden önce mutlaka Müzekart temin etmesi gerekmektedir.

 

Gaziantep’in bölge halkı ve ev fiyatları nasıldır?

Misafir olarak bir eve gittiğinizde veya şehir içinde yolunuzun düştüğü bir yerde ilgi ve samimiyetle karşılayan bölge halkı, şehir dışından gelen ziyaretçilere karşı yardımseverdir. Sosyal ve modern bir şehir statüsüne sahip olan Gaziantep, özellikle memur ve öğrencilere uygun yaşam koşullarına sahiptir. Konuta dair taleplerin günden güne arttığı şehirde ev fiyatları 200.000 TL ile 350.000 TL arasında değişmektedir. Kira fiyatları ise aylık 700 TL ile 1500 TL civarıdır.

 

“Neden Gaziantep’e yerleşmeliyim?” sorusuna pek çok yanıt verilmektedir. Gaziantep aşktır ve sizi aşkınıza kavuşturmak için bir telefon uzağınızdayız.

Gaziantep evden eve nakliyatta öne çıkan firmamıza ilişkin ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz!

Hemen arayın >> +90 342 220 97 07


Diğer telefon numaralarımızı görüntülemek için tıklayın

Takip edilen ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0530 245 79 26
Hemen Arayın:0530 245 79 26


evden eve taşıma ofis taşıma evden eve nakliyat nakliyat