evden eve taşıma ofis taşıma

Tasarruf Yöntemleri Nelerdir ve Nasıl Tasarruf Ederim?

Gaziantep evden eve taşımacılıkta öne çıkan firmamız, “tasarruf yöntemleri nelerdir ve nasıl tasarruf ederim?” sorunun cevabını takipçileriyle paylaştı!

 

Yeni bir ev veya ofise geçtiniz, taşınmanın yükü zor olduğu kadar masrafları da bir hayli fazla olmaktadır. Abonelik işlemleri, zorunlu deprem sigortası, inşaat artıklarını temizlemek için görevlilerin tutulması, yeni eşya alımı, nakliye bedeli gibi pek çok ayrıntı ortaya çıkmaktadır. Bu gibi harcamalara ek, ev dekorasyonuna ve tercihinize bağlı giderlerde belinizi bükmeden şu sorunun cevabını arayalım: “tasarruf yöntemleri nelerdir ve nasıl tasarruf ederim?”

Taşınmaya karar vermeden önce ufak çaplı da olsa bir birikim yapmanız gerekiyor, çünkü bugünün yarını da var ve ihtiyaçlar, istekler hiç bitmiyor ve zamanla şekilleniyor, daha büyük bir eve geçmek, eşyaları yenilemek gibi…

İşe ilk önce bir kumbara alarak veya bankada ayrı bir hesap açarak başlamak gerekiyor. Her ikisini de yaparsanız eğer kaymaklı ekmek kadayıfı olur, tadından yenmez… Hane üyelerinin en basitinden ekmeğin üzerinden kalan parayı bile kumbaraya atması başlangıç için yeterlidir, ancak zamanla bu bedeli bütçenizi ve ev ekonomisini zorlamayacak şekilde artırmanız masrafsız ve kredisiz alışverişlerin ortaya çıkmasında etkili olur.

 

Birikim nasıl yapılır?

Aylık gelir belirlendikten sonra kira, elektrik, su, doğalgaz ve faturalar gibi temel giderlerle yiyecek, içecek, giyim, akaryakıt gibi bedellerin ayrı kaleme alınarak hesaplanması gerekmektedir. Ortaya çıkan toplam sonuçta aylık zorunlu ihtiyaçlarınızı inceleyebilir ve yapılabilecek bir iyileştirme yani tasarruf varsa bunu not etmeniz gerekmektedir.

İhtiyaçlardan sonra sıra isteklere geldi. Aylık abur cubur, restoran harcamaları ve hobilerinize ilişkin ayırdığınız giderleri de göz önünde bulundurduktan sonra tasarruf edebilme bedelinizi de tahmini olarak aynı kağıda yazın. İstek ve ihtiyaçlarda not ettiğiniz iyileştirme bedellerini toplayarak aylık tasarruf sonucuna ulaşabilirsiniz. Buradaki temel nokta mantıklı hedefler koyarak, bütçenizi zorlamayacak şekilde birikim yapmak ve isteklere ayırdığınız harcamaları daha sınırlı hale getirmek olmalıdır.

 

İhtiyaç dışı harcamalar nasıl sınırlandırılabilir?

Ev ile iş arasındaki mesafe sizin için makul bir değerdeyse bisikletle gidip gelebilirsiniz. Böylece hem yakıttan tasarruf edebilir hem de spor yapabilirsiniz. Evde yemek yaparak dışarıdan yiyecek yememiş oluyorsunuz, hem sağlığa hem de bütçeye katkı sağlar bu da… Öte yandan konserveler, paketlenme bedeli de göz önünde bulundurularak maliyetli hale geldiğinden mümkün mertebe satın almayın. Evden bir şeyler hazırlayıp bir kabın ya da sefer tasının içine koyarak işe götürebilirsiniz. “Ben cool biriyim, öyle yapamam ki…” diyorsanız sizi harcamalarınızla baş başa bırakıyoruz…

 

Tasarruf in, harcamalar out diyorsanız birikim yaptıktan sonra yeni bir eve geçmek için hazırsınız. Nakliyat konusunda ekonomik çözümlere ihtiyacınız varsa Gaziantep evden eve nakliyatta öne çıkan firmamız bir telefon uzağınızda!

Hemen arayın >> +90 342 220 97 07
________________________________________
Diğer telefon numaralarımızı görüntülemek için tıklayın

Takip edilen ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0530 245 79 26
Hemen Arayın:0530 245 79 26


evden eve taşıma ofis taşıma evden eve nakliyat nakliyat