evden eve taşıma ofis taşıma

Taşınmadan Önce Eşyalar Nasıl Kolilenmelidir?

Gaziantep evden eve taşımacılıkta öne çıkan firmamız, “taşınmadan önce eşyalar nasıl kolilenmelidir?” sorunun cevabını takipçileriyle paylaştı!

 

Gezmeden duramayanlar, hafta sonlarında “hadi bi kaçamak yapalım” deyip kendini yeni diyarlarda bulanlar; valiz düzenlemenin zorluğuna yakından şahit olurlar. Fakat yeni bir eve taşınmanın daha zorlu süreçleri olmaktadır. Eşyaları toplayıp paketlemeyi bir Çin işkencesi olarak görmeden bu işi nasıl daha kolay bir hale getirebilirsiniz?

 

İşe bir yerden ufak ufak başlayın!

Öncelikle bulunduğunuz semt yakınlarında market ve bakkalları avına yaklaşan aslan gibi yakın incelemeye alın, çünkü burada atılan koliler işinize oldukça yarayacak. Öte yandan ne kadar erken toparlanmaya başlarsanız bu sizin yararınıza olur.

Ayrıca köpük, masa örtüsü, pıtpıt (elimizle sıkıp patlatmaya doyamadığımız paketleme malzemesi), gazete ve dergiler eşyalarınızı sert temas noktalarına karşı korumaktadır.

 

Kolileme nasıl yapılmalıdır?

Eşyaları kendi aralarında bir kategoriye ayırdıktan sonra (kırılmaya elverişli, plastik, mutfak eşyaları, salon eşyaları vb…) koli içerisine düzgün yerleştirilmelidir. Temin ettiğiniz kağıt, köpük ve gazete gibi malzemeleri koli içerisinde özellikle kırılacak eşyalarla çok temas etmeyecek şekilde ara boşluklara ve yanlara koyabilirsiniz. Ağır eşyaları kolinin altına koyarak ağırdan hafife doğru üst üste yerleştirebilirsiniz. İşlem tamamlandığında kategorilere ayırarak paketlediğiniz eşyalara ilişkin koliye not düşmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca kutuya yazacağınız alt ve üst notları oldukça önem arz etmektedir. Kırılacak ve ağır eşyalarınız yeni eve geçtiğinizde alttan üste gelirse Sirtaki dansında tabak kırmaya eşdeğer görüntüler ortaya çıkabilir.

Gaziantep evden eve taşımacılıkta akla gelen ilk isimlerden ‘Tekbir Evden Eve Asansörlü Taşımacılık’, bu konuya sizden daha çok önem vererek eşyalarınızı güvenilir yollarla taşımaktadır.

Bu süreçte en yakın arkadaşlarınız koli, bant, kâğıt ve makas olabilir. Belirli bir süre bunalabilir, “sebebi neydi ki ya” diyerek varoluşunuzu sorgulayabilirsiniz. Bunları bir kenara iterek işi keyifli hale getirmek için mutlaka müziğe yer verin, sevdiğiniz bir şarkı veya radyo… “Radyo mu kaldı ya?” sorusunu duymamış olalım zira Tekbir Evden Eve Nakliyat olarak, radyo programlarını işimizin bir parçası olarak benimsedik.

Paketleme işleminden hemen sonra gereksiz olarak gördüğünüz veya kullanmayacağınız eşyalarınızı hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Nasıl mı? Hayır kurumlarına bağışlayarak veya geri dönüşüm kutusuna atarak…

 

“Eşyalar nasıl kolilenmelidir?” sorununa ilişkin pek çok pratik çözüm bulunmaktadır, siz eşyalarınızı kolileyin. Sonrası bizde… Arayın görüşelim!

Gaziantep evden eve nakliyatta öne çıkan firmamıza ilişkin ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz!

Hemen arayın >> +90 342 220 97 07


Diğer telefon numaralarımızı görüntülemek için tıklayın

Takip edilen ,,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0530 245 79 26
Hemen Arayın:0530 245 79 26


evden eve taşıma ofis taşıma evden eve nakliyat nakliyat