evden eve taşıma ofis taşıma

Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Gaziantep evden eve taşımacılıkta öne çıkan firmamız, taşınmadan önce yapılması gerekenler konusuna ilişkin deneyimlerini takipçileriyle paylaştı!

 

Daha büyük bir eve geçmek veya kira sebebiyle ofis değiştirmek belli bir süreden sonra ön plana gelen ihtiyaçlar arasına gelmektedir. Bir yer değiştirdiğiniz zaman yapmanız gereken önemli adım zihninizde odalara dair bir yerleşim planı çizmektedir. Beklentinizi karşılayan bir daire/ofis tuttuğunuzdan emin olun. Sonraki zaten çorap söküğü geliyor. Fakat kaf dağının görünmeyen çok yüzü bulunuyor o nedenle hemen heyecana kapılmamak gerekir.

 

Eşyalar ne zaman toparlanmaya başlanmalı?

Yeni bir daire kiraladığınızda veya satın aldığınızda bir zaman planı çizerek her gün el birliğiyle az az toparlanmayı sağlayabilirsiniz. Zaman dilimi daraldıkça stres oranı artacağından maksimum 3 hafta öncesinde toparlanmaya başlamanız gerekmektedir. En az kullandığınız eşyaları ön planda tutarak paketlemeye başlamanız daha akıllıca olur, temel kullandığınız eşyaları ise taşınma gününe yakın bir tarihte toparlamanız daha mantıklı olur. Eğer büyük metrekareli bir yere sahipseniz, 1 ay içerisinde bu paketleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Sıkıldığınız zamanlarda nazınızın geçtiği kankilerinizi hunharca kullanarak “gel beraber bu hafta sonu bir şeyler yapalım” yoluyla kandırabilirsiniz. Burada ikna kabiliyetiniz önemli…

 

Abonelik ve ikametgâh değişikliklerini göz ardı etmeyin!

Taşınmadan önce yaptığınız planlar arasına abonelikler için bir liste hazırlamayı da ekleyin. Böylece elektrik, su, doğalgaz, gazete ve dergi aboneliğinizi yeni adresinize aldıracak şekilde gerekli işlemleri yapın. Aboneliklerinizi taşınmadan birkaç gün önce veya taşındıktan birkaç gün sonra güncelleyebilirsiniz. Taşındığınız ilk 20 gün içerisinde yeni adresinizi Nüfus Müdürlüğü’ne ileterek ikametgâh değişikliğini sağlamanız önem taşımaktadır.

Öte yandan taşındığınız yere en yakın sağlık ocağına giderek aileniz veya kendiniz için kayıt oluşturmanız gerekiyor. Ayrıca hanede okuyan çocuğunuz varsa gerekli okul değişikliğini en kısa süre içerisinde mümkünse okulların tatil olduğu bir zamanda halletmeniz daha sağlıklı olur.

Elektrik, su, doğalgaz gibi temel aboneliklerin yanında internet, TV, kredi kartı gibi aylık ödemelerinde de adres değişikliği gerekmektedir.

Son olarak yeni dairenizle alakalı yasal işlemleri de yerine getirmek önem arz ediyor. Emlak vergisi beyanında bulunmak ve zorunlu deprem sigortanızı yaptırmak gibi…

Bu işlemlerin yanında eşyalarınızın taşıma işlemlerini de elbette bir firmanın üstlenmesi gerekiyor. Gaziantep evden eve taşımacılık denince akla gelen ilk firma olan ‘Tekbir Evden Eve Asansörlü Taşımacılık’ anahtar teslim niteliğinde bir işlem yürüterek, kıymetli eşyalarınızı en güvenilir şekilde yeni dairenize taşıyor!

 

Taşınmadan önce yapılması gerekenler sorusuna ve sonraki süreçlere uygun pratik çözümler için Gaziantep evden eve nakliyatta öne çıkan firmamız bir telefon uzağınızda!

Hemen arayın >> +90 342 220 97 07


Diğer telefon numaralarımızı görüntülemek için tıklayın

Takip edilen ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0530 245 79 26
Hemen Arayın:0530 245 79 26


evden eve taşıma ofis taşıma evden eve nakliyat nakliyat