evden eve taşıma ofis taşıma

Ev Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gaziantep evden eve taşımacılık konusunda uzman olan firmamız, “ev alırken nelere dikkat etmek gerekir?” sorusuna pratik yanıtlar üretti!

 

Hayatımızın yatırım noktasında aldığı kararlardan birisi de konut sahibi olmaktır. Bir kiracının ev sahibi olması veya beklentisine uygun metrekareli bir eve geçmesi birincil olarak ele aldığımız hayat planları arasında yer alıyor. Bu işe karar vermek ilk adım oluyor fakat karar vermekle iş bitmiyor… “Ev alırken nelere dikkat etmek gerekir?” sorusu zihinde canlanmakta ve buna ilişkin dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 

Ev seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Bütçenizi ve düşündüğünüz ev büyüklüğünü belirledikten sonra iş araştırma yapmakla başlıyor. Bu aşamada bulduğunuz her evi not edin, muhitini araştırın ve işinize, şehir merkezine olan uzaklığını da göz önünde bulundurun. Son dönemde şehir merkezlerinde ki sık yerleşim sebebiyle şehir giderek merkezden uzağa taşınıyor, bu süreçte yeni yapılar inşa edilirken sakinlikten yanaysanız veya “kontağı çevirir istediğim yere giderim, uzaklık benim için önemli değil” diyorsanız, merkezden uzak bir ev tercih edebilirsiniz!

Liste oluşturduktan sonra biraz daha derine inmek gerekiyor, onlardan bir tanesi de evde aracı olup olmaması… Aracılar satıcılardan belli bir komisyon bedeli talep edebiliyor, yani bütçeniz için bu aşamayı atlamamanız gerekli…

Öte yandan ev veya araba sahibi olurken adeta ata sporumuz haline gelen kredi çekmeyi de hatırlatmak isteriz. Bu süreçte evin krediye uygunluğunu sorgulamak, alınacak dosya masrafı ve sigorta masraflarını da araştırmak önemlidir.

Evde ipotek veya haciz kaydı olup olmamasını sorgulamak gerekiyor. Ayrıca ev içerisindeki rutubet, kötü kokular ve hava akışı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Cephe, kat, manzara durumu, tesisatların durumu, ses ve ısı izolasyonu, yangın merdiveni ve site ise sosyal aktivitelerle birlikte güvenliğinin de olup olması ev tercihinde rol oynuyor. Binanın yaşı ve otoparkının yeterli olup olmaması da önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

 

İdeal konutlarda bulunan özellikler

Günümüzde akıllı binalar olarak inşa edilen konutlar; spor ve yeşil alanları, yüzme havuzu, alışveriş merkezi, çocuk parkını da barındırmaktadır. Merkezi yerden ısıtmanın birincil olarak alındığı bu evlerde fonksiyonel aydınlatma ve elektrik sistemleri de bulunuyor. Ayrıca fonksiyonlu kullanılabilen ve tasarım açısından zengin mutfak, banyolar da ideal konutlara eklenebiliyor.

 

“Ev alırken nelere dikkat etmek gerekir?” sorusuna cevap aradığımız gibi, değerli eşyalarınızı yeni evinize taşımaya hazırız.

Gaziantep evden eve nakliyatta en çok tercih edilen Tekbir Evden Eve Asansörlü Taşımacılık, sorunlarınıza dinamik çözümler sunmak için bir telefon uzağınızda!

Hemen fiyat teklifi alın >> +90 342 220 97 07
________________________________________
Diğer telefon numaralarımızı görüntülemek için tıklayın

Takip edilen ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0530 245 79 26
Hemen Arayın:0530 245 79 26


evden eve taşıma ofis taşıma evden eve nakliyat nakliyat