evden eve taşıma ofis taşıma

İyi Bir Taşınma Planı İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Gaziantep evden eve nakliyat konusunda gerekli profesyonelliğe sahip olan Tekbir Evden Eve Nakliyat, taşınma planı için ne gibi adımlar izlenmesi gerektiğini ele aldı!

 

Yeni bir yere taşınmanın yorucu olduğu ve pek çok detayının bulunduğu aşikardır. Evden eve taşımacılık veya ofis taşımacılığı başarılı adımlarla yönetilmesi gereken süreçlerden oluşur. Özverili bir taşınma planı hazırlandığında bu süreçler aşama aşama aşılarak kolay hale gelmektedir. Atari salonlarında bölüm sonu canavarlarını alt etmiş bir neslin bu konuda pek zorlanmayacağını düşünerek konunun biraz daha derinlemesine iniyoruz…

 

Taşınma planı bir çırpıda yönetilebilecek bir süreç değildir. Yani sınava bir gün önce çalışan öğrenci gibi bir plan hazırlarsanız, üç FF alarak uğurlanırsınız. İlk önce eşya yoğunluğunuzu baz alarak işe başlayabilirsiniz. Normal bir taşınma süreci 4-5 haftalık bir zaman dilimine yayılarak yapılır. Eğer fazla eşyanız varsa, eviniz veya ofisiniz büyükse bunun üzerine 1-2 hafta daha ekleyebilirsiniz. Buradaki esas nokta şu: “Zamanı bu dilime yaymanız gerekmekte, kendinizi mümkün mertebe çok yaymayın, çünkü yapılacak çok iş var… :)”

 

Aşama Aşama Taşınma Süreci

4-5 hafta öncesi

Taşınacak eşyalarınızı yerleştirmek için koliler zulalayın bir kenara… Bunun için bakkalların kapısını çalabilirsiniz, eğer vermeyeceğini söylerse de gece çöplerin olduğu noktalara bakın, illaki koli bulursunuz. Kimse çeyizinde koli saklamaz çünkü 🙂

Kenarda duran veya kullanmadığınız eşyalarınız varsa adeta sifonu çekercesine hayatınızdan çıkarabilirsiniz onları…

Taşınma sürecinde ihtiyaç duyacağınız; maket bıçağı, koli bandı, İngiliz anahtarı ve tornavida seti gibi araçların yer aldığı bir alet çantası hazırlayabilirsiniz.

Zulaladığınız kolilerin içini doldurmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada ‘taşınmadan önce eşyalar nasıl kolilenir’ adlı makalemizi okuyabilirsiniz!

Okumak için tıklayın

 

2-3 hafta öncesi

Taşınacağınız yeni hanenin bakım, tadilat işleri varsa ilgili ustalarla anlaşabilirsiniz. Ayrıca yeni evin elektrik, su, doğalgaz abonelerini açtırabilirsiniz.

Eşyalarınızı kolilediğiniz süre zarfında yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu aşamada arkadaşlarınızı “gel hafta sonu bir şeyler yapalım” teklifiyle kandırabilirsiniz. 🙂

Ayrıca Gaziantep evden eve nakliyat konusunda faaliyet gösteren firmamızla irtibata geçerek taşıma işleminiz için fiyat teklifi alabilir, sözleşme de yapabilirsiniz…

 

1 hafta öncesi

Taşınacağınız yeni evin temizliğini yapabilirsiniz, eğer içinize sinmiyorsa ve zamanınız varsa bu işi kendiniz üstlenebilirsiniz. Zamanınız yoksa bu işi yapan kişilerle görüşerek temizliğini onlara yaptırabilirsiniz.

Mutfak alışverişinizi günlük yaparak bozulacağını düşündüğünüz yiyecekleri tüketebilirsiniz.

 

1 gün öncesi

Taşınma gününde iletişime ihtiyaç duyacağınızdan, telefonunuzu şarj etmeniz gerekmektedir. Taşınma gününde tüketeceğiniz kahvaltılıkları hazırlayabilirsiniz. Buzdolabının fişini çekerek içini boşaltmanızda da fayda var. Ayrıca firmamızla iletişime geçerek taşınma günü için saat kaçta gelmemiz gerektiğini bize bildirmeniz yararınıza olur. Taşınma sürecinde yardımcı olacağını düşündüğünüz arkadaşınız varsa ona da saati söyleyebilirsiniz.

 

Taşınma günü

Güne iyi bir kahvaltı yaparak başlayabilirsiniz. Taşınma öncesi taleplerinizi bize aktarmanız başarılı bir taşınma işlemine zemin hazırlamaktadır. Ayrıca bu tür süreçlerde paraya ihtiyaç duyacağınızdan yanınızda yeterince nakit bulundurmanız gerekmektedir.

 

Taşınma sonrası

Kutuları yavaş yavaş açmaya başlayarak yerleşimi zamanla sağlayabilirsiniz. İlk gün dinlenmenizi tavsiye ederiz, çünkü işin level 2 kısmı başlayacak 🙂

Buzdolabını fişe takarak bozulması muhtemel yiyeceklerinizi yerleştirebilirsiniz. Eşyalarınızı zamanla yerleştirerek bu süreci de geride bırakabilirsiniz.

Siz muradınıza erdiyseniz, bize de güle güle oturun demek düşer 🙂

 

Gaziantep evden eve nakliyat alanında gerekli deneyime sahip olan Tekbir Evden Eve Asansörlü Taşımacılık, taşınma planı için izlenmesi gereken adımları ele aldı.

Kolilemek sizden, taşımak bizden…

Hemen arayın ve fiyat teklifi alın >> +90 342 220 97 07
________________________________________
Diğer telefon numaralarımızı görüntülemek için tıklayın

Takip edilen ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0530 245 79 26
Hemen Arayın:0530 245 79 26


evden eve taşıma ofis taşıma evden eve nakliyat nakliyat