evden eve taşıma ofis taşıma

Kentsel Dönüşüm Nedir? Taşınma Yardımı Kimlere Verilir?

Gaziantep evden eve taşımacılık denince ilk akla gelen firmamız; “Kentsel dönüşüm nedir? Taşınma yardımı kimlere verilir?” sorusunu inceledi!

 

2012 yılından itibaren ülkemizde yürürlüğe giren ve daha güvenilir yapılar tesis etme odaklı olarak yürütülen kentsel dönüşüm projesi riskli alanları ortadan kaldırıyor.

 

Estetik olarak kötü bir görüntü oluşturmayan ve verimli yapılaşmalara zemin hazırlayan kentsel dönüşüm projesiyle kiracılara ve ev sahiplerine taşınma yardımı yapılarak destek sağlanıyor.

 

Proje kapsamında ev sahipleri ve kiracılar, evinden tahliye edilerek kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştiriliyor. Kiracılara maddi açıdan kolaylık sağlayarak bir kereye mahsus olarak verilen taşınma yardımı, devlet tarafından karşılanıyor.

 

“Eskiden buralar hep dutlukmuş…” ifadesi ne size ne kadar eskiyi hatırlatıyorsa, evin yaşını da o denli hesap ederek kentsel dönüşüme başvuru yapabilirsiniz. 6306 sayılı kanunla evinden tahliye edilen konut ve iş yeri kiracılarının Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne ilgili belgeleri ulaştırması gerekmektedir.

 

“Kentsel dönüşüm nedir? Taşınma yardımı kimlere verilir?” sorusunun taşınma yardımı cevabına doğru adım adım ilerlerken yeni evlerin depreme dayanıklı inşa edildiğini de belirtelim.

 

Taşınma Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Konut kiracıları için;

İlk olarak kurumdan alınması gereken başvuru formuyla gerekli alanların doldurulması gerekmektedir. Bununla birlikte nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, kiracının açık adresi ve son 3 aya ait su, doğalgaz ve elektrik faturalarından birinin aslı başvuruda istenmektedir. Kiracının oturduğu riskli konutun ve oturacağı yeni konutunda adrese dayalı nüfus kayıt örneği gerekli belgeler arasındadır. Riskli yapı olduğunu belirten bir yazı ve kamu bankasında açılan vadesiz bir hesabında fotokopisi gerekmektedir.

 

İş yeri kiracıları için;

Kentsel dönüşüme ilişkin başvuru formunda gerekli alanların doldurulması ve nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi temin edilmelidir. Ayrıca iş yeri kiracısının bulunduğu riskli yere ilişkin vergi levhası gerekirken yeni adresine ilişkinde vergi levhasına ihtiyaç duyulmaktadır. Öte yandan riskli yapıya ilişkin bir yazı ve kamu bankasında bulunan bir vadesiz hesabın da fotokopisi istenmektedir.

 

Taşınma Yardımı Ne Kadar?

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan kiracılara 6306 sayılı kanun çerçevesinde 1.590 lira taşınma yardımı uygulanırken diğer illerde ise 990 lira ile 1.380 lira arasında taşınma yardımı uygulanmaktadır.

 

“Kentsel dönüşüm nedir? Taşınma yardımı kimlere verilir?” sorusuna cevap aradığımız gibi, değerli eşyalarınızı yeni evinize taşımak için ekonomik çözümler sunmaya hazırız.

Gaziantep evden eve taşımacılık denince akla gelen ilk firma olan Tekbir Evden Eve Asansörlü Taşımacılık, sorunlarınıza dinamik çözümler sunmak için bir telefon uzağınızda!

Hemen arayın >> +90 342 220 97 07
________________________________________
Diğer telefon numaralarımızı görüntülemek için tıklayın

Takip edilen ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0530 245 79 26
Hemen Arayın:0530 245 79 26


evden eve taşıma ofis taşıma evden eve nakliyat nakliyat